RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Shpërthim i fuqishëm në një restorant në Turqi, 7 viktima – VIDEO

shperthim-i-fuqishem-ne-nje-restorant-ne-turqi,-7-viktima-–-video

Të paktën shtatë persona kanë humbur jetën dhe katër janë plagosur në shpërthimin që ka ndodhur në një restorant në provincën turke Aydın, raporton Anadolu Agency (AA).

Guvernatori i provincës jugperëndimore të Turqisë, Huseyin Aksoy, tha se shpërthimi ndodhi në një restorant në rrethin Nazıllı.

Sipas tij, në mesin e të plagosurve, një person ka pësuar lëndime të rënda trupore.

Aksoy tha për AA se sipas të dhënave paraprake shpërthimi ka ndodhur me rastin e ndërrimit të një bombole gazi.

Related posts

Erdoğan: Jemi shumë para, si në presidenciale, ashtu edhe në parlamentare

rezart morina

Guterres falënderon Emine Erdoğan lidhur me përpjekjet për iniciativën “Zero mbetje”

admin

“Problemi nuk janë shqiptarët”, vetëm 15 përqind e azilkërkuesve në Britani janë shqiptarë

admin