RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Shpërthim në një xhami në Pakistan, 70 të plagosur mes tyre dhe viktima

shperthim-ne-nje-xhami-ne-pakistan,-70-te-plagosur-mes-tyre-dhe-viktima

Një shpërthim ndodhi në një xhami në qytetin veriperëndimor të Pakistanit, Peshawar , sipas një zyrtari policor i cili shprehu frikën se do të kishte shumë viktima.

Një zëdhënës i spitalit lokal tha se 70 persona të plagosur u trajtuan, disa prej tyre në gjendje kritike. /ora

Related posts

Ushtria izraelite arreston 20 palestinezë në Bregun Perëndimor

admin

Franca dislokon 14 000 policë për finalen e Kupës së Botës

admin

Përmbytjet në Greqi, dëmet e shkaktuara vlerësohen deri në 5 miliardë euro

admin