RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Shpëtohen 112 emigrantë në ujërat e Kretës

shpetohen-112-emigrante-ne-ujerat-e-kretes

112 emigrantë janë shpëtuar këtë të diel në ujërat e Kretës, raportojnë mediat greke.

Anija në të cilën ndodheshin emigrantët ishte në një zonë detare 40 milje në jug të Gavdos.

Emigrantët u morën nga një anije mallrash dhe po transportohen në Agia Galini. /abcnews

Related posts

Ish-ministrja Dhurata Hoxha dhe të tjerët lirohen nga akuza për korrupsion

rezart morina

Borrell për liberalizimin e vizave: Një vendim historik i BE-së hyn në fuqi

admin6

Hovenier: Marrëdhëniet Kosovë – Serbi duhet përqendruar në njohje eventuale reciproke

rezart morina