RTV AHIRETI
Shëndetësi

Shtohen rastet e goditjes në tru! Përveç të moshuarve janë shtuar të rinjtë, shkak alkooli dhe droga

shtohen-rastet-e-goditjes-ne-tru!-pervec-te-moshuarve-jane-shtuar-te-rinjte,-shkak-alkooli-dhe-droga

Rriten goditjet në tru tek qytetarët ku pjesën më të madhe e zënë ishemitë apo trompozat në tru me gati 85 % të rasteve si dhe hemorragjitë cerebrale që lidhen me çarjen e enëve të gjakut të trurit të cilat zënë 15%.

Related posts

Mrekullitë e lëkurës së shegës, mësoni si ta përdorni

admin

Si të parandaloni kapsllëkun: Përshpejtoni “zorrët dembelë” duke përdorur mjete natyrale

admin

A është supa ushqimi i duhur që duhet të hani kur jeni me grip?

rezart morina