RTV AHIRETI
Shëndetësi

Dentistët shëtitës/ Do të kontrollohen 240 mijë fëmijë në zonat rurale

dentistet-shetites/-do-te-kontrollohen-240-mije-femije-ne-zonat-rurale

Duke filluar nga dita e hënë kanë nisur punën nën terren njësitë e lëvizshme dentare, një program i Ministrisë së Shëndetësisë nga i cili do të përfitojnë 240 mijë fëmijë, të moshave nga 6-14 vjeç, kryesisht të zonave rurale nëpër të gjithë vendin.

Related posts

Dieta me 6 kumbulla të thata, momenti i shumëpritur për të zhdukur kilogramët e tepërt

admin

Përfitimet shëndetësore nga konsumimi i limonit jeshil

admin

Ushqimet që duhet dhe s’duhet të konsumoni gjatë të nxehtit

admin