RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmetShqipëri

​”Si vëllezër të gjakut e të armës”, stërviten bashk komandot e Shqipërisë dhe Kosovës

​”si-vellezer-te-gjakut-e-te-armes”,-sterviten-bashk-komandot-e-shqiperise-dhe-kosoves

Në Qendrën e Arsimimit Profesional të Nënoficerëve në Zall- Herr të Shqipërisë, nënoficerët tanë së bashku me nënoficerë të Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë përfunduan më sukses Kursin bazik të nënoficerit.

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka shkruar se si vëllezër të gjakut e të armës, po stërviten së bashku komandot e Forcave të Shqipërisë e Kosovës!

“Në Qendrën e Arsimimit Profesional të Nënoficerëve në Zall- Herr të Shqipërisë, nënoficerët tanë së bashku me nënoficerë të Forcave të Armatosura të Republikës së Shqipërisë përfunduan më sukses Kursin bazik të nënoficerit. Kursi tetëjavor përmbante pjesën teorike dhe atë praktike me qellim të përgatitjes së kursantëve si komandant të skuadrës. Mirënjohje dhe falënderim i madh për instruktorët e QAPN dhe urime për nënoficerët për certifikimin dhe suksesin e treguar. Së bashku çdoherë jemi më të fortë”, ka shkruar ai.

Related posts

2002-ta me statistika shqetësuese sa i përket vrasjeve në Kosovë

admin

Stuhia arktike godet SHBA-në, anulohen mijëra fluturime, temperaturat deri në minus 45 gradë

admin

Zelenskyy: Bota duhet t’i përgjigjet me vendosmëri përpjekjeve ruse për të penguar eksportet e Detit të Zi

admin