RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Siria dhe Iraku raportojnë më shumë lëkundje termeti

siria-dhe-iraku-raportojne-me-shume-lekundje-termeti

Banorët në provincat irakiane të Dohukut dhe Mosulit dhe në kryeqytetin kurd, Erbil, kanë raportuar se kanë ndjerë dridhje, raportojnë mediat shtetërore, pas një tërmeti në Siri.

Media shtetërore siriane raportoi gjithashtu se një tërmet tjetër është ndjerë në kryeqytetin, Damask, por nuk dhanë detaje të mëtejshme. /mesazhi

Related posts

Presidenti Erdoğan beson se së shpejti do të arrihet ‘rezultat i mirë’ për ringjalljen e marrëveshjes së drithit

admin

Kisha Shqiptare “Shën Kozmai” mallkon kishën serbe: Nuk do njohim asnjë vendim të tyre

rezart morina

Ambasadori amerikan në takim me presidenten Osmani, diskutohet për dialogun

admin