RTV AHIRETI
Keshilli i Europesklara budaKosovaKryesoreLajmeLajmet e funditTë GjithaVideo Galeri

“Sot ditë e shënuar për Kosovën”, Klara Buda: Prishtina ka respektuar gjithmonë pakicat, anëtarësimi në KiE bën të mundur…

“sot-dite-e-shenuar-per-kosoven”,-klara-buda:-prishtina-ka-respektuar-gjithmone-pakicat,-anetaresimi-ne-kie-ben-te-mundur…

Akademike Klara Buda, në një intervistë me Skype në rubrikën Çështja e ditës nga gazetari Klevin Muka në News24, komentoi votimin në Bruksel për anëtarësimin e Kosovës në Këshillin e Europës. Buda theksoi se sot është një ditë e shënuar për Kosovën. Ajo shtoi se Prishtina gjithmonë ka respektuar pakicat dhe se anëtarësimi në KiE […]

Related posts

Afër 10 mijë shoferëve u është marrë patenta gjatë vitit të kaluar

rezart morina

BE 8,1 miliardë euro investime në teknologjinë e komunikimit

admin

Izraeli deri më tani ka vrarë mbi 400 palestinezë të cilët prisnin për ndihma në veri të Gazës

rezart morina