RTV AHIRETI
Kuzhinë

Speca të mbushura me mish të grirë

speca-te-mbushura-me-mish-te-grire

Vizitoni Gatime Shqiptare per receta gatimi nga Kuzhina Shqiptare

Përbërësit:

  • 400 gr mish i grirë
  • 8 speca
  • 1 qepë
  • 2 domate
  • 1 lç salcë domate
  • 4 ls oriz
  • Vaj ulliri
  • Nenexhik
  • Kripë, piper

Përgatitja:

Qëpën e grirë e kaurdisim, shtojmë mishin derisa të zbutet, shtojmë salcat dhe specat e grira hollë, mbas 10 minutave shtojmë orizin dhe erëzat.

I mbushim specat që kemi pastruar dhe mbushjen e tepruar e zbrasim mes specave. Sipër i spërkasim me erëza dhe vaj ulliri.

Ky postim eshte marre nga Gatime Shqiptare.

Related posts

‘Nuggets’ pule nga furra: Kafshata të mrekullueshme të cilat nuk harrohen lehtë!

admin

Tortë me dredhëza dhe kremin më të bukur me çokollatë

rezart morina

Pica dietale: Një recetë me brumë shtëpie për të cilën nuk keni nevojë të prisni të bymehet

admin