RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Specializantët sërish në protestë, paralajmërojnë radikalizim të masave

specializantet-serish-ne-proteste,-paralajmerojne-radikalizim-te-masave

Të mërkurën specializantët kanë protestuar sërish para Ministrisë së Shëndetësisë.

Për të dytën ditë ata protestuan për mospagesën e kujdestarive sipas Ligji të ri të Pagave si dhe mospagesa fare e kujdestarive me subvencione prej muajit shkurt.

Arianit Zajmi, nga këshilli organizativ, ka paralajmëruar radiaklizim të masave nëse nuk merren parasysh kërkesat.

Ky grup i specializantëve do të protestojnë edhe të enjten e të premten para MSh-së.

Related posts

Të paktën shtatë të vdekur në Nigeri pas shembjes së një xhamie

admin

250 euro në muaj për adoptimin e 5 qenve endacakë

admin

Erdoğan: Turqia dhe Rusia mund të eksportojë mallra të tjera përmes korridorit të drithit

admin