RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Specialja ia vazhdon paraburgimin Kadri Veselit

specialja-ia-vazhdon-paraburgimin-kadri-veselit

Gjykatësi i Procedurës Paraprake ia ka vazhduar paraburgimin ish-kryetarit të Kuvendit, Kadri Veseli.
Këtë vendim, gjyqtari Nicollas Guillou e ka marrë gjatë ditës së sotme, shkruan lajmi.net.

Me këtë rast, është urdhëruar mbrojtja që parashtresat në lidhje me rishikimin tjetër të paraburgimit t’i dërgojë deri më 29 gusht.

Ndërkaq, kundërpërgjigjet, Prokuroria mund t’i dërgojë deri më 6 shtator

Related posts

Algjeria dhe Franca pajtohen të hapin faqe të re në marrëdhëniet dypalëshe

admin

Mijëra njerëz protestojnë pro-Izraelit në Washington

admin

S’ka marrëveshje për dinarin, pritet takim javën tjetër

rezart morina