RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Stoltenberg, NATO e gatshme të mbrohet kundër Moskës apo Minskut

stoltenberg,-nato-e-gatshme-te-mbrohet-kunder-moskes-apo-minskut

NATO është e gatshme të mbrohet nga çdo kërcënim që vjen nga “Moska apo Minsku”, deklaroi sekretari i Përgjithshëm i Aleancës Atlantike, Jens Stoltenberg, pasi Bjellorusia njoftoi se do të mirëpresë shefin e Wagnerit, Yevgeny Prigozhin.

Stoltenberg, i cili darkoi në Hagë me disa liderë evropianë, duke përfshirë kryeministrin holandez Mark Rutte, tha se NATO në samitin e ardhshëm të planifikuar për në mes të korrikut në Vilnius do të bie dakord të forcojë mbrojtjen për të mbrojtur të gjithë anëtarët e saj, veçanërisht ata që janë në kufi me Bjellorusinë.

Related posts

UNICEF: 9 në 10 familje libaneze nuk arrijnë të blejnë gjërat thelbësore

admin

Baçeviqi dënohet me pesë vjet burgim për krime lufte në Bellopojë të Pejës

admin

SHBA, personi që u paralizua në automjetin e policisë do të marrë 45 milionë dollarë dëmshpërblim

admin