RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Stoltenberg telefonon Vuçiqin për situatën në veri të Kosovës: Nëse rrezikohet stabiliteti, ndërhyjmë

stoltenberg-telefonon-vuciqin-per-situaten-ne-veri-te-kosoves:-nese-rrezikohet-stabiliteti,-nderhyjme

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka telefonuar presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq, sot, pas bisedës që ka zhvilluar një ditë më parë me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.

“Fola me presidentin e Serbisë, Vuçiq rreth tensioneve në veri të Kosovës. Të gjitha palët duhet të angazhohen me konstruktivitet në dialogun e ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian dhe të zgjidhin dallimet përmes diplomacisë. KFOR-i rri i gatshëm për të ndërhyrë nëse stabiliteti rrezikohet, bazuar në mandatin e Kombeve të Bashkuara”, ka thënë Stoltenberg.

Related posts

Nisën për në Vjenë 50 qytetarë që fituan udhëtimin nga Qeveria, Kurti thotë se sot u hoq një padrejtësi

admin6

Erdogan dhe Abbas diskutojnë luftën në Rripin e Gazës

rezart morina

Kuvendi mban dy seanca

admin