RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Stuhia godet Serbinë, përmbytje në zona të ndryshme të vendit

stuhia-godet-serbine,-permbytje-ne-zona-te-ndryshme-te-vendit

Serbia është përfshirë nga reshje të dendura shiu gjatë ditës së sotme duke shkaktuar edhe përmbytje në mjaft qytete të vendit.

Mediat raportojnë se reshjet filluan gjatë mesditës në pjesë të ndryshme, përfshi edhe Beogradin duke përmbytur rrugë dhe lagje të tëra.

Reshjet u shoqëruan edhe me breshër, i cili shkaktoi dëmtime të mëdha në të mbjella. /abcnews

Related posts

Pjesë të Kroacisë dhe Bosnjës janë goditur nga përmbytjet

rezart morina

Tajlandë: Partitë opozitare dominojnë zgjedhjet me mbylljen e sondazheve

admin

OKB: Uria dhe zhvendosja po “dalin jashtë kontrollit” në Sudan mes dhunës së vazhdueshme

rezart morina