RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Sulm me bombë në Irlandën e Veriut

sulm-me-bombe-ne-irlanden-e-veriut

Tre burra janë arrestuar nga policia në Irladën e Veriut pas tentativës për vrasjen e dy oficerëve në një sulm me bombë.

Një mjet shpërthyes i improvizuar dëmtoi një automjet policie në qytetin Strabane, por dy oficerët shpëtuan pa lëndime.

Banorët kanë përshkruar se kishin dëgjuar një zhurmë të fortë. Shërbimi Policor i Irlandës së Veriut tha se dukej se ishte një sulm i synuar dhe po trajtohej si tentativë për vrasje, raporton The Guardian.

Përfaqësuesit e policisë dhe politikanët dënuan sulmin.

Related posts

Pranga ish-kryeprokurorit në Meksikë, akuzohet për zhdukjen e 43 studentëve

admin

Policia çmonton 47 kamera në Durrës, Shijak dhe Krujë, dyshohet se janë vendosur nga grupe kriminal

admin

Erdoğan: Le ta dijë Izraeli se do të vazhdojmë të qëndrojmë pranë vëllezërve dhe motrave tona palestineze – VIDEO

admin