RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Sulmet ndaj gazetarëve, Ambasadori Rohde: Pse s’po shoh reagim nga Lista Srpska

sulmet-ndaj-gazetareve,-ambasadori-rohde:-pse-s’po-shoh-reagim-nga-lista-srpska

Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde e ka quajtur tronditës sulmin e djeshëm ndaj gazetarëve në Leposaviq.

Ai e ka konsideruar të papranueshëm aktin e dhunës ndaj gazetarëve, por është shprehur i habitur se pse nuk po reagon Lista Serbe.

Ai ka shkruar se të gjithë duhet të bëjnë pjesën e tyre për të de-përshkallëzuar situatën.

“Brutaliteti i kësaj skene është tronditës. Ku duhet të përfundojë kjo? Shumë e kanë dënuar këtë akt të papranueshëm dhune, por fatkeqësisht deri më tani nuk shoh asnjë reagim nga përfaqësuesit e Listës Srpska mes tyre. Pse? Të gjithë duhet të bëjnë pjesën e tyre për të de-përshkallëzuar situatën”. Ka shkruar ai, derisa ka shpërndarë edhe një video që shfaqte sulmet ndaj gazetarëve.

Related posts

Izraeli rrëzon 9 shtëpi palestineze në Bregun Perëndimor

admin

Shefi i NATO-s i kërkon Putinit ta rishqyrtojë pezullimin e traktatit të armëve

admin

Afera “Gruri”, ministrja Hajdari padit mediumin dhe zyrtarin e MINT

rezart morina