RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Sulmi i Iranit ndaj Izraelit, MPJD u bën thirrje kosovarëve atje që të ndjekin e të zbatojnë udhëzimet e sigurisë

sulmi-i-iranit-ndaj-izraelit,-mpjd-u-ben-thirrje-kosovareve-atje-qe-te-ndjekin-e-te-zbatojne-udhezimet-e-sigurise

Pas sulmit të Iranit ndaj Izraelit, Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës ka thënë se është në komunikim të pandërprerë me Ambasadën e Kosovës në Izrael.

Ministria u ka bërë thirrje qytetarëve që t’i ndjekin dhe zbatojnë udhëzimet e sigurisë, të bëra publike së fundmi nga autoritetet vendase ose të kontaktojnë në numrat e kontaktit të Ambasadës +972 58-634- 0450 & +972 54-469-9799.

“U bëjmë thirrje qytetarëve të ndjekin e të zbatojnë udhëzimet e sigurisë, të bëra publike së fundmi nga autoritetet vendase ose të kontaktojnë në numrat e kontaktit të Ambasadës +972 58-634- 0450 & +972 54-469-9799”, thuhet në njoftim.

Related posts

Trumpi jep mesazhin e tij para paraqitjes në gjykatë

rezart morina

Mbretëria e Bashkuar dhe Franca do të trajnojnë marinsat ukrainas

admin

Ambasadori gjerman i përgjigjet Petkoviqit pasi e akuzoi se po thotë të pavërteta

admin