RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Suspendohet një polic, dyshohet se nën ndikimin e alkoolit sulmoi fizikisht një grua

suspendohet-nje-polic,-dyshohet-se-nen-ndikimin-e-alkoolit-sulmoi-fizikisht-nje-grua

Inspektorati Policor i Kosovës ka bërë të ditur se ka suspenduar një zyrtar policor.

I njëjti dyshohet se mbrëmë në një lokal në Prizren, nën ndikimin e alkoolit ka sulmuar fizikisht një grua.

“Duke ju referuar kërkesës suaj ju konfirmojmë se IPK është njoftuar për këtë rast dhe me urdhër të Prokurorit kujdestar është iniciuar rasti për lëndim trupor dhe do të trajtohet në procedurë të rregullt. Zyrtari policor i dyshuar në këtë rast ishte jashtë detyrës zyrtare dhe dyshohet se ishte nën ndikimin e alkoolit”, kanë thënë për teve1.info nga IPK-ja.

Related posts

Sveçla: Policia serbe ka arrestuar Drejtorin e Administratës së Komunës së Leposaviqit

rezart morina

Emiratet e Bashkuara japin 15 milionë dollarë ndihmë për Bregun Perëndimor

admin

​Kurti takon Komandantin e KFOR-it, kërkon mesazhe të qarta për veprimet e strukturave kriminale në veri

admin