RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Sveçla jep detaje për aksionin në veri: Këto janë strukturat kriminale që po i mbrojnë zellshëm Vuçiqi e Petkoviqi

svecla-jep-detaje-per-aksionin-ne-veri:-keto-jane-strukturat-kriminale-qe-po-i-mbrojne-zellshem-vuciqi-e-petkoviqi

Ministri i Brendshëm Xhelal Sveçla ka dhënë detaje në lidhje me aksionin e Policisë së Kosovës në Mitrovicë.

Sot Policia e Kosovës në kuadër të detyrave të saj në zbatim të ligjit, ka identifikuar dhe shkatërruar një laborator droge në Mitrovicë të Veriut me ç’rast është arrestuar pronari i këtij laboratori.

“Pavarësisht angazhimeve të policisë, kriminelët ende po mendojnë se mund të vazhdojnë me shkeljen e ligjit dhe kundërligjshëm të pasurohen në kurriz të sigurisë dhe mirëqenies së qytetarëve”, ka shkruar Sveçla në Facebook.

Ai ka dhënë detaje edhe në lidhje me të arrestuarit dhe përkatësinë e tyre etnike.

“Bashkëpronar i laboratorit tashmë të shkatërruar është personi i cili sulmoi Policinë e Kosovës në Urën e Bistricës muajin e kaluar ndërsa njëri nga të arrestuarit në këtë operacion është edhe vëllau i tij”.

“Këto pra janë strukturat kriminale që po i mbrojnë zellshëm Vucic e Petkovic. Çdo tentativë e Serbisë që përmes bandave kriminale të destabilizojë Kosovën është e kotë dhe e dështuar”.

Ministri i Brendshëm thotë se Qeveria e Kosovës mbetet e përkushtuar maksimalisht që jo vetëm me institucionet e sigurisë por edhe me gjithë shoqërinë të luftojë çdo fenomen negativ dhe të forcojë shtetin e ligjin.

Related posts

Tërmet në Kosovë

admin

Roja bregdetare turke shpëton 32 migrantë të parregullt në brigjet e İzmirit dhe Balikesirit

rezart morina

Qeveria e Kosovës shpalos detaje për dakordimin e zv/kryeministrit Bislimi me emisarin Lajçak

rezart morina