RTV AHIRETI
JankoviçKosovaKryesoreLajmeLajmet e funditMinistri i Punëve të Brendshme i KosovësSveçlaTë GjithaXhelal Sveçla

Sveçla tregon detajet: Jankoviç është dërguar në paraburgim për prishje të rendit në Serbi

svecla-tregon-detajet:-jankovic-eshte-derguar-ne-paraburgim-per-prishje-te-rendit-ne-serbi

Ministri i Punëve të Brendshme i Kosovës, Xhelal Sveçla, tha se në bazë të informacioneve që kanë autoritetet, zëvendësdrejtori i Policisë së Kosovës, Dejan Jankoviç, është dërguar në paraburgim prej 48 orësh nga autoritetet serbe. Ai, sipas tij, po akuzohet për prishje të rendit kushtetues të Serbisë. Gjatë një konference për media, së bashku me […]

Related posts

Kreu i OKB-së përshëndet armëpushimin në Gaza

admin

Erdoğan: Do të bisedoj me Putinin dhe Zelenskyn për të ndalur luftën

admin

Ish-zëdhënësi i NATO-s, Shea: Nuk do të ketë luftë në Kosovë

rezart morina