RTV AHIRETI
Lajme

Synon një mandat të dytë, analiza e Politico: Von der Leyen rrezikon të mos marrë votat e mjaftueshme nëse… Çfarë parashikohet pas lëvizjeve të fundit në partitë e qendrës

synon-nje-mandat-te-dyte,-analiza-e-politico:-von-der-leyen-rrezikon-te-mos-marre-votat-e-mjaftueshme-nese…-cfare-parashikohet-pas-levizjeve-te-fundit-ne-partite-e-qendres

“Von der Leyen po ndjen presionin”, shkruan Politico, duke iu referuar politikanes gjermane dhe mundësisë së marrjes së një mandati të dytë në krye të Komisionit Evropian. Në artikull theksohet disa ditë përpara një takimi në të cilin liderët e BE-së do të vendosin për të ardhmen e saj, një nga tre partitë që von

Related posts

Kurti kujton masakrën e Kaçanikut ku forcat serbe vranë 60 shqiptarë

RTI

Brenda 3 muajsh, në Kosovë, janë futur 951 vetura me kilometrazh zero-zero

admin

Pas debatit kosovari qëlloi për vdekjen pronarin e serb të lokalit në Gjermani, ja cili dyshohet të jetë shkaku

admin