RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Szunyog: Masat janë të përkohshme, por nevojitet angazhim konstruktiv për depërshkallëzim

szunyog:-masat-jane-te-perkohshme,-por-nevojitet-angazhim-konstruktiv-per-depershkallezim

Ambasadori i Bashkimit Evropian, Tomas Szunyog ka përsëritur sot se masat e BE-së ndaj Kosovës janë të përkohshme dhe të kthyeshme.
Megjithatë, ai ka theksuar se nevojitet angazhim konstruktiv për të përmbushur depërshkallizimin e situatës në veri.

Kështu është deklaruar Szunyog pas takimit me Komisionin Parlamentar për Punë të Jashtme.

“Patëm një shkëmbim të mirë me Komisionin për Punë të Jashtme për zhvillimet e fundit dhe situatën në veri. I shpjegova se Masat e BE-së janë të përkohshme dhe të kthyeshme, por nevojitet një angazhim konstruktiv për të përmbushur de-përshkallëzimin siç kërkohet nga deklarata e BE-së”, ka shkruar ai në Twitter.

Related posts

Daçiq kërcënon Kosovën: Nëse dërgoni policinë në veri shkrepen armët

admin

Gjermania shqyrton kthimin te energjia bërthamore

admin

UNICEF: Mbi 8,000 fëmijë të infektuar nga kolera deri më tani në Kongo

rezart morina