RTV AHIRETI
LajmeTë Gjitha

Votimi i rekomandimit për anëtarësimin e Kosovës në KiE, Kurti: Arritje e madhe për popullin dhe shtetin tonë

votimi-i-rekomandimit-per-anetaresimin-e-kosoves-ne-kie,-kurti:-arritje-e-madhe-per-popullin-dhe-shtetin-tone

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka reaguar në lidhje me votimin e rekomandimit për anëtarësimin e Kosovës në KiE, ditën e djeshme. Në një postim në rrjetet sociale, kreu i qeverisë shkroi në Facebook se vendimi i djeshëm erdhi pas dy vitesh e gjysmë punë sistematike, institucionale dhe politike. Kurti ka thënë se hapi i […]

Related posts

Mbytet gomonia me emigrantë pranë ishullit grek, një i vdekur dhe 25 të shpëtuar

admin

Policia izraelite arreston 18 persona në Gaza, përfshirë disa me nënshtetësi kanadeze

admin6

Siri, varrosen trupat e viktimave nga tërmetet

admin