RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Takim Bujar Osmani-Hakan Fidan në New York

takim-bujar-osmani-hakan-fidan-ne-new-york

Ministri i Jashtëm i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani, është takuar në New York me homologun nga Turqia, Hakan Fidan, transmeton Anadolu.

Takimi është zhvilluar në Shtëpinë Turke (Turkevi), një rrokaqiell përballë selisë së OKB-së në të cilin gjendet konsullata e vendit dhe përfaqësia pranë OKB-së.

Dy ministrat kanë udhëtuar në New York në kuadër të sesionit të 78-të të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së.

Related posts

Gërvalla: Deri në fund të vitit do të aplikojmë për statusin e kandidatit në BE

admin

Të paktën 14 palestinezë të vrarë në sulmet e fundit izraelite në pjesën qendrore të Gazës

admin

Rafuna bën thirrje për veprime urgjente të Qeverisë për të mbrojtur ekonominë

RTI