RTV AHIRETI
FeaturedLajmeLajmetRajon dhe Botë

Takimi i Metsolës me Zelenskyn në Parlamentin Evropian, merr vëmendje fotografia e ish-presidentit Rugova

takimi-i-metsoles-me-zelenskyn-ne-parlamentin-evropian,-merr-vemendje-fotografia-e-ish-presidentit-rugova

Kryetarja e Parlamentit Evropian, Roberta Metsola të enjten ka takuar presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelensky.

Metsola ka publikuar në profilin e saj zyrtar një fotografi me presidentin ukrainas.

Në prapavijën e fotografisë së përbashkët shihet ish-presidenti historik i Kosovës, Ibrahim Rugova.

“Së bashku, për liri, paqe dhe fitore”, ka shkruar ajo.

Për foton ka reaguar kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku.

“Foto e ditës: Shtëpia nuk mbahet pa miq”, ka shkruar Abdixhiku.

Fotografia e ish-presidentit Rugova ishte vendosur në Parlamentit Evropian, në qershor të vitit 2022.

Related posts

Akullnajat e Zvicrës po zhduken me një shpejtësi rekord

admin

Të shtëna me armë zjarri në Tiranë, vritet 1 person, plagosen 3 të tjerë

rezart morina

“Mungesa e infermierëve duhet të trajtohet si emergjencë globale shëndetësore”

admin