RTV AHIRETI
Kuzhinë

Tavë me mish pule dhe me speca për të gjitha kohët: Gjellë për sofrat më solemne!

tave-me-mish-pule-dhe-me-speca-per-te-gjitha-kohet:-gjelle-per-sofrat-me-solemne!

Një recetë e shijshme, e pasur në vlera ushqyese

Nevojiten:

2 kg mish pule,
1 kg qepë të kuqe,
4-5 thelpinj hudhre,
350 g karota,
300 g speca të grirë të pjekur,
1,5 l lëng të dendur domateje,
4 dl ajkë të ëmbël,
1 dl vaj kungulli,
5-6 lugë mëlmesa të thata,
2 lugë spec të ëmbël të bluar,
2 lugë koncentrat domateje,
një lugë spec djegës të bluar,
▪ një lugë majdanozi të grirë imët.

Përgatitja:

Mishin e pulës ndajeni nga kockat dhe lëkura, por mos i hidhni poshtë, do t’ju nevojiten më vonë.

Kockat qitni në një litër ujë dhe zieni mirë (qitni kripë kur të vlojnë), derisa lëngu i mishit të mos marrë ngjyrë të verdhemët.

Kullojeni dhe lëreni anash.

Lëkurën dhe yndyrën fërgojeni derisa të lëshojnë gjithë lëngun, shtypni mirë dhe në yndyrë shtoni vajin e kungullit.

Në vaj qitni qepën e kuqe të grirë dhe karotën, përzieni dhe ngadalë fërgoni derisa qepa të fillojë të shkrihet.

Atëherë shtoni edhe qepën e grirë imët dhe koncentratin e domates. Fërgoni pak, vetëm sa të lëshojë aromë.

Lëreni anash dhe lakojeni lehtë, në mënyrë që yndyra e tepërt të ndahet, mblidheni dhe lëreni për më vonë.

Ju bëftë mirë, – transmeton Telegrafi.

The post Tavë me mish pule dhe me speca për të gjitha kohët: Gjellë për sofrat më solemne! appeared first on Telegrafi.

Related posts

Truk për patate të pjekura perfekt

admin

Bakllava e errët: Ëmbëlsira më e bukur dhe e ëmbël me arra, çokollatë dhe biskota!

admin

Puding kokosi Rafaelo: Do të habiteni se sa i shijshëm është

rezart morina