RTV AHIRETI
LajmeLajmetPersonalitete

Të Allahut jemi dhe tek Ai do të kthehemi; ndërron jetë Hfz Taip Aliu

te-allahut-jemi-dhe-tek-ai-do-te-kthehemi;-nderron-jete-hfz-taip-aliu

Inna lilahi we inna ilejhi rajiun “Të Allahut jemi dhe tek Ai do të kthehemi”

Sot ( ditë xhumaje ) ia dorezoi shpirtin krijuesit te botërave imami i xhamise së Trubareves Hfz Taip Ali.

Allahu e mëshiroftë, familjes, të afërmve dhe gjithë dashamirëve Zoti durimin ua shtoftë!

Namazi i xhenazës do të falet nesër në xhaminë e Jahja Pashës mënjeherë pas namazit të drekës, ndërsa vorrimi i rahmetliut do të bëhet në varrezat e fshatit Grçec.

Lusim Allahun qe ta mëshiron.

Related posts

Popullsia e Kinës bie për herë të parë që nga viti 1961

admin

Arrestohet edhe një sulmues i gazetarëve në veri

admin

Popullsia e Spanjës rritet për 6 vite radhazi falë imigrantëve

admin