RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Tërmet me magnitudë 5,7 ballë godet Iranin

termet-me-magnitude-5,7-balle-godet-iranin

Një tërmet me magnitudë 5,7 ka ndodhur në qytetin Kung të provincës Hormuzgan në jug të Iranit, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas një deklarate me shkrim nga Qendra Sizmologjike e Universitetit të Teheranit, tërmeti me magnitudë 5,7 ballë, epiqendra e të cilit ishte në qytetin Kung, është regjistruar në orën 18:47 me kohën lokale.

Tërmeti ka ndodhur në një thellësi prej 16 kilometrash.

Nuk dihet ende nëse nga tërmeti ka shkaktuar viktima ose dëme materiale.

Related posts

Kriza energjetike e Europës, cilat vende kanë shtëpitë më të mira dhe më të izoluara?

admin

Turqia thërret të dërguarin danez dhe atë holandez lidhur me përdhosjen e vazhdueshme të Kuranit

rezart morina

Komisionerja e OKB-së reagon ndaj Izraelit për refuzimin e vizave

admin