RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Tërmet me mangnitudë 3.9 në Shqipëri

termet-me-mangnitude-3.9-ne-shqiperi

Një tërmet ka goditur Elbasanin mesditën e sotme. Lëkundjet janë ndjerë edhe në Tiranë.

Sipas të dhënave bëhet me dije se epiqendra e tërmetit ishte 23 kilometra larg nga Elbasani dhe 10 kilometra nga Librazhdi ndërsa magnituda ishte 3.9.

Lëkundjet janë ndjerë pasi epiqendra ishte vetëm 2 kilometër thellë në tokë.

Nuk ka raportime për dëme materiale.

Related posts

Gjermania vlerëson diplomacinë e Türkiyes për të ringjallur marrëveshjen e drithërave të Detit të Zi

admin

Mungesë benzine dhe çmime të larta në Berlin dhe Gjermaninë lindore

admin

Arabi Saudite, rrufeja godet kullën e sahatit në Mekë

admin