RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Tërmet në Kosovë

termet-ne-kosove

Qendra Sizmologjike Evropiane-Mesdhetare (ESMC) njoftoi se epiqendra e tërmetit ishte në jug të Ferizaj.

Tërmeti që raportohet se ndodhi në ora 08:28,ka qenë 2.9 shkallë të Rihterit, dhe 18 kilometra në jug të Ferizajt.

Sipas EMSC, lëkundje të tokës janë raportuar edhe në Maqedoninë e Veriut dhe Serbi.

Related posts

Dalin shëndosh e mirë të gjithë minatorët e ngujuar në Trepçë

rezart morina

Ky person ka një histori të mrekullueshme!

rezart morina

Palestina hedh poshtë planin e Netanyahut për Gazën e pasluftës

admin