RTV AHIRETI
FeaturedLajmeLajmetShqipëri

Tërmet në Shqipëri, kjo ishte epiqendra

termet-ne-shqiperi,-kjo-ishte-epiqendra

Shqipëria është lëkundur sërish nga tërmeti. Mesditën e sotme lëkundjet sizmike 3.2 ballë e shkallës rihter dhe me thellësi 12 km, janë ndjerë në juglindje të Shqipërisë.

Sipas qendrës sizmologjike të Evropës, lëkundjen janë shënuar 19 km nga qyteti i Korçës.

Nuk raportohet për dëme materiale. Lëkundja e fundit sizmike në Shqipëri është shënuar dy ditë më parë me epiqendër 10 km nga Librazhdi dhe 23 km nga Elbasani, ndërsa lëkundjet janë ndjerë në disa qytete.

Related posts

Rriten çmimet e konsumit në Kosovë për 2,8%

admin

Rusia u bën thirrje Izraelit dhe Palestinës që të përmbahen nga “hapat konfrontues”

admin

Rasti i 11-vjeçares, protestuesit gjuajnë me ngjyrë të kuqe objektin e Qeverisë

admin