RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Tërmet në Zelandën e Re

termet-ne-zelanden-e-re

Një tërmet i fortë tronditi Zelandën e Re para pak orësh.

Sipas ESMC, agjencia kombëtare e tërmeteve, tërmeti ishte me magnitudë 6.1 ballë.

Qendra ishte pranë kryeqytetit Wellington në një thellësi prej rreth 48 kilometrash në det, por lëkundjet u ndien në të gjithë ishullin e Veriut dhe në rajonin Marlborough.

Pothuajse 70,000 njerëz e ndien tërmetin.

Related posts

Kryediplomati turk Fidan diskutoi për Gazën me homologun saudit

admin

Hava Maloku jep lajmin e madh: Kodi i Kosovës +383 edhe në faqet e platformës “LinkedIn”

rezart morina

Shtyrja e regjistrimit të popullsisë deri më 24 maj, ASK tregon procedurat që duhet ndjekur

RTI