RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Termocentrali i vetëm i Gazës tani është jashtë funksionit

termocentrali-i-vetem-i-gazes-tani-eshte-jashte-funksionit

Termocentrali i vetëm i Rripit të Gazës tani është jashtë funksionit për shkak të mungesës së karburantit, thotë autoriteti i energjisë.

“I vetmi termocentral në Rripin e Gazës ndaloi së funksionuari në orën 14:00 (11:00 GMT),” tha kreu i autoritetit, Jalal Ismail në një deklaratë, pasi kishte paralajmëruar më parë se kishte mungesë karburanti.

Të hënën, Izraeli tha se do të vendoste një “rrethim total” në enklavën e rrethuar, duke bllokuar hyrjen e ushqimit, ujit dhe karburantit. /mesazhi

Related posts

Dhjetëra izraelitë hyjnë në Al-Aksa për të shënuar festën hebraike Hanukkah

admin

Gjykata hedh poshtë akuzat për terrorizëm kundër ish-kryeministrit pakistanez

admin

Scholz: Rumania t’i bashkohet zonës Shengen këtë vit

admin