RTV AHIRETI
Lajme

“Timonieri i Madh që vdiq urie popullin e tij”/ Ja se si Mao Ce Dun e ndryshoi mbi 100 vite më parë fatin e Kinës bashkëkohore

“timonieri-i-madh-qe-vdiq-urie-popullin-e-tij”/-ja-se-si-mao-ce-dun-e-ndryshoi-mbi-100-vite-me-pare-fatin-e-kines-bashkekohore

Kongresi i parë kombëtar i Partisë Komuniste të Kinës nisi më 23 korrik 1921 në Shangai, por punimet vazhduan në bordin e një anijeje të ankoruar në një liqen në Jiaxing. Të 12 delegatët pjesëmarrës në atë aktivitet, hartuan statutin e parë të partisë, që propozonte kërkimin e një dëmshpërblimi për një vend të shkatërruar nga luftërat,

Related posts

Në Speciale vazhdon gjykimi ndaj Thaçit dhe të tjerëve

admin

Libi, rritet në 32 numri i të vdekurve nga përleshjet në Tripoli

admin

Sekretari i Jashtëm britanik-Netanyahut: Nevojitet zgjidhje me dy shtete

rezart morina