RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Tre persona rrahin rënd imamin e xhamisë në Lupç të Poshtëm të Podujevës

tre-persona-rrahin-rend-imamin-e-xhamise-ne-lupc-te-poshtem-te-podujeves

Imami i xhamisë së fshati Lupç i Poshtëm të Podujevës, Zeqir Berisha, është rrahur mbrëmë nga tre persona, të cilët janë arrestuar.

Rastrin e ka konfirmuar për Telegrafin, zëdhënësja e Policisë së Kosovës për Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

“Mbrëmë rreth orës 22:00, policia ka marrë informacionin se në fshatin Lupç i Poshtëm të Podujevës, është gjetur një person i lënduar rëndë”, ka thënë Ahmeti.

Sipas saj, personi i lënduar Z.B. mashkull (Zeqir Berisha – imam i xhamisë vr.jonë), është dërguar për tretman mjekësor, ndërkohë që njësitet policore të Podujevës menjëherë kanë filluar ndërmarrjen e verimeve operativo-hetimore dhe kanë arrit të arrestojnë tre persona të dyshuar.

“Personat e arrestuar janë B.M, mashkul 27vjeç, A.M., mashkul 28vjeç dhe Sh.M. mashkul 25vjeç, pas intervistimit, me urdhër të prokurorit të shtetit janë dërguar në qendrën e mbajtjes, ndaj tyre është iniciuar rasti vrasje në tentativë”, ka thënë Ahmeti.

Related posts

Ndahen edhe 7.2 milionë euro për subvencionimin e energjisë elektrike

rezart morina

BE: Jemi të shqetësuar për dhunën në rritje pas bastisjes së ushtarëve izraelitë në Jenin

admin

Bosnje-Hercegovinë: Vend kandidat i BE falë gjeopolitikës

admin