RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Tre të lënduar në një aksident në Ferizaj, mes tyre edhe një foshnjë

tre-te-lenduar-ne-nje-aksident-ne-ferizaj,-mes-tyre-edhe-nje-foshnje

Tre persona, mes tyre edhe një foshnjë, janë lënduar si pasojë e një aksidenti trafiku të ndodhur të dielën në Koshare të Ferizajt.

Policia ka njoftuar të hënën se në këtë aksident të ndodhur gjatë mbrëmjes, janë përfshirë dy vetura.

Dy prej të lënduarve janë dërguar në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës për trajtim, ndërsa foshnja është liruar.

“Ka ndodhur aksident trafiku në mes dy veturave. Si pasojë, lëndime trupore kanë pësuar vozitësja femër kosovare dhe dy pasagjeret e saja femra kosovare (njëra foshnje). Vozitësja dhe njëra nga pasagjeret janë dërguar në QKUK për tretman të mëtutjeshëm mjekësor, ndërsa foshnja është liruar”, thuhet në njoftim.

Related posts

Portet e Ukrainës gati të rinisin punën por ende nuk ka itineraret të sigurta për lundrim

admin

Muslimanët kanadezë u bëjnë thirrje deputetëve të tyre të dënojnë krimet e luftës së Izraelit në Gaza

admin6

Rama: Plani i ri financiar i BE-së për rajonin, ndihmë për zhvillimin ekonomik

rezart morina