RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmetShëndetësi

Tre të vdekur dhe mbi 1.800 raste të reja me coronavirus

tre-te-vdekur-dhe-mbi-1.800-raste-te-reja-me-coronavirus

Tre persona kanë vdekur si pasojë e infektimit me COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë, ndërsa janë regjistruar 1.853 raste pozitive.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi të mërkurën se gjatë kësaj periudhe janë kryer 4.786 testime.

Të shëruar në 24 orët e fundit janë 840, ndërsa raste aktive në nivel vendi janë 10.830.

Related posts

Irani i heq licensën ekspertëve të IAEA-s për të kryer kontrolle bërthamore

rezart morina

Princi Harry: Kam vrarë 25 talebanë në Afganistan, i kam konsideruar pengje

admin

Turqia, Suedia dhe Finlanda nënshkruajnë memorandumin mbi anëtarësimin e vendeve nordike në NATO

admin