RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmetShëndetësi

Tre të vdekur dhe mbi 1.800 raste të reja me coronavirus

tre-te-vdekur-dhe-mbi-1.800-raste-te-reja-me-coronavirus

Tre persona kanë vdekur si pasojë e infektimit me COVID-19 në 24 orët e fundit në Kosovë, ndërsa janë regjistruar 1.853 raste pozitive.

Ministria e Shëndetësisë njoftoi të mërkurën se gjatë kësaj periudhe janë kryer 4.786 testime.

Të shëruar në 24 orët e fundit janë 840, ndërsa raste aktive në nivel vendi janë 10.830.

Related posts

Oxfam: Njerëzit në Gazën veriore kanë qasje në vetëm 245 kalori në ditë

admin

Stamboll, përfundon inspektimi i anijes së parë që mbërriti nga Ukraina

admin

Ushqimi i papërpunuar: shëndeti ynë do të na falenderojë!

admin