RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Trusti kalon në Komision, shkon në Kuvend

trusti-kalon-ne-komision,-shkon-ne-kuvend

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere, ka miratuar kalimin e propozimit për tërheqjen e 30 përqind të Trustit.

Nga nëntë vota, katër ishin për, tri kundër dhe dy abstenime.

Nga Lëvizja Vetëvendosje abstenuan Visar Korenica dhe Eman Rrahmani.

Pas këtij votimi, projektligji shkon për në Kuvend.

Related posts

500 të shpëtuar në Mesdhe, OJF-të operacione për refugjatët

admin

Sulme kibernetike ndaj ueb faqes së Policisë së Kosovës dhe sistemit të drejtësisë

admin

Luhansku e Donetsku referendume për t’u bashkuar me Rusinë, reagon Ukraina: Armiku ka frikë

admin