RTV AHIRETI
EkonomiFeaturedKosovëLajmeLajmet

ZRrE merr vendim, shtrenjtohen tarifat e energjisë

zrre-merr-vendim,-shtrenjtohen-tarifat-e-energjise

Bordi i ZRrE-së ka miratuar tarifat e reja për KESCO të cilat rrisin tarifat e energjisë elektrike.

Me këto tarifa nga 1 prilli çmimi i energjisë do të rritet për 14 për qind.

Bordi i ZRrE-së ka miratuar tarifat e reja për KESC të cilat rrisin tarifat e energjisë elektrike.

Rritja e çmimit të rrymës është kundërshtuar nga opozita, ndërsa Qeveria e Kosovës ka ndarë në mbledhjen e kaluar mjete për vazhdimin e subvencionimit të faturave të energjisë. /teve1.info/

Related posts

2002-ta me statistika shqetësuese sa i përket vrasjeve në Kosovë

admin

Shefi i NATO-s: Ukraina e ka momentumin në luftë

admin

Scholz dhe Steinmeier së bashku në 32-vjetorin e ribashkimit të vendit

admin