RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Turqia i dhuron një kontingjent të uniformës ushtarake FSK-së

turqia-i-dhuron-nje-kontingjent-te-uniformes-ushtarake-fsk-se

Forca e Sigurisë së Kosovës ka pranuar një kontingjent të uniformës ushtarake të kamuflimit në borë.

Ky donacion sipas Ministrisë së Mbrojtjes së Kosovës është rezultat i bashkëpunimit Në kuadër të bashkëpunimit bilateral me Ministria e Mbrojtjes Kombëtare të Turqisë.

Donacioni përkatës përmban një kontingjent të uniformave ushtarake të kamuflimit në borë për nevojat e njësive taktike manovruese të FSK-së.

Në ceremoninë e pranim-dorëzimit morën pjesë oficerë nga dyja palët të kryesuar nga Atasheu turk i mbrojtjes kolonel Çağdaş Akif Kahraman dhe nga Shefi I Sektorit për

Furnizim dhe Transport i Ministrisë së Mbrojtjes, nënkolonel Rexhep Hoxha.

Mbështetja e Republikës së Turqisë dhe Ministrisë së saj të Mbrojtjes është shumë e rëndësishme në procesin e zhvillimit të FSK-së

Related posts

Sindikalistët thonë se ndërprerja e grevës varet nga Qeveria

admin

Turqi: Avionët grekë u përpoqën të pengonin fluturimin e NATO-s, por Forcat tona Ajrore u përgjigjën

admin

Optimizëm për përparim në bisedimet bërthamore me Iranin

admin