RTV AHIRETI
Lajme

Turqia ka dërguar në Kosovë 5 mijë pako ushqimore

turqia-ka-derguar-ne-kosove-5-mije-pako-ushqimore

Drejtoria e Vakëfeve në Turqi ka dërguar këto pako për muajin Ramazan, e të cilat do të shpërndahen në 10-shin e fundit të Ramazanit. Turqia përkundër se u godit nga tërmete të mëdha, përsëri është pranë Kosovës dhe në veçanti pranë rasteve të ndjeshme në Kosovë.
Këtë pako ushqimore do të shpërndahen në të gjithë Kosovën në ditët në vijim.

Related posts

Lista Serbe nuk do të marrë pjesë në zgjedhjet në veri

admin

Presidenti i Algjerisë, Tebboune: Franca duhet të heqë kompleksin e saj kolonial

admin

Shpërthimi i bombës vret 10 persona gjatë shërbesave të kishës në Kongo

admin