RTV AHIRETI
Shëndetësi

Ushqimet që kanë thuajse 0 kalori

ushqimet-qe-kane-thuajse-0-kalori

Ekzistojnë disa ushqime që futen në listën e ushqimeve mike për organizmin tuaj.

Ato kanë një sasi minimale kalorish dhe nuk ndikojnë në shtimin e peshës tuaj dhjamore.

1. Kokoshkat, nëse janë pa gjalpë dhe pa kripë, mund të hahen në sasi të palimituar.

2. 1 patëllxhan i pjekur ka vetëm 20 kalori kështu që mos u mendoni shumë!

3. Portokalli dhe qitro rekomandohet për rënien në peshë

4. Pjepri dhe shalqiri kanë pak sheqer dhe shumë ujë!

5. Kungujt kanë 40 kalori për 1 racion dhe përmirësojnë funksionet tretëse

6.Kastraveci përmban shumë ujë

7. Mollët

8. Kumbullat kanë pak kalori

9. Sallata

10. Frutat e pyllit

15. Lakra dhe lulelakra

Related posts

Janë super të shëndetshme! Bizelet ndihmojnë në trajtimin e kësaj sëmundjeje

admin

Studimi: Vitamina D ul rrezikun e sulmit në zemër

rezart morina

Ka një shpjegim pse disa njerëz e vuajnë vapën më shumë se të tjerët

admin