RTV AHIRETI
Shëndetësi

Ushqimi që forcon dhëmbët tuaj

ushqimi-qe-forcon-dhembet-tuaj

Veza hyn tek ushqimet e pasura me vlera ushqyese dhe përveç se të jep ndjesinë e ngopjes, forcon edhe dhëmbët.

Vezët janë një burim natyror i vitaminës D, e cila është e rëndësishme për të pasur dhëmbë të fortë dhe të shëndetshëm.

Kjo realizohet duke ndihmuar në përthithjen e kalciumit, i cili është i rëndësishëm për kockat, shëndetin e zemrës apo përmirësim.

Related posts

Zbulohet se kujt i bën mirë kafeja dhe si duhet pirë

admin

Këto janë sëmundjet që shëron vaji me kripë

admin

Vitaminat B, mos jeni duke marrë jo aq sa duhet?

admin