RTV AHIRETI
KosovaLajmeLajmet e funditTë Gjitha

“Ushtarët shkatërruan mbrojtjen e Ukrainës”/ Sulmet ruse pjesë e lëndëve mësimore në Serbi, si u inkorporua konflikti në librat e matematikës

“ushtaret-shkaterruan-mbrojtjen-e-ukraines”/-sulmet-ruse-pjese-e-lendeve-mesimore-ne-serbi,-si-u-inkorporua-konflikti-ne-librat-e-matematikes

Në Serbi rusifikimi po ndodh edhe nëpër shkolla. Më saktësisht në lëndën e matematikës në një test me detyra dhe probleme matematikore, është dhënë një shembull ku përdoret lufta që Rusia po bën në Ukrainë. Testi thuhet se është bërë në një shkollë fillore të Beogradit. Përveç detyrave tjera, në njërën nga problemet matematikore në […]

Related posts

Jordania mirëpret përkufizimin e Australisë për “territorin e pushtuar palestinez”

admin

Sot Apeli shpall aktgjykimin ndaj Gucatit e Haradinajt

admin

Shqipëria zgjedh qeverisjen lokale

admin