RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Ushtria hebreje vret një fëmijë palestinez në Al Khalil

ushtria-hebreje-vret-nje-femije-palestinez-ne-al-khalil

Një fëmijë palestinez u vra mbrëmjen e së martës pasi forcat pushtuese qëlluan me plumba të vërtetë drejt tij në al-Khalil, në jug të Bregut Perëndimor.

Mediat hebraike raportuan se 15-vjeçari Mohammed al-Za’arir iu nënshtrua plagëve të rënda pasi ushtarët qëlluan me plumba të vërtetë në drejtim të tij.

Burimet mediatike pohuan se djali ka tentuar të kryejë një sulm me thikë pranë vendbanimit Eshtemoa, pa raportuar për të lënduar.

Burimet palestineze thanë se ushtria bllokoi makinat e ambulancës që t’i afroheshin djalit përpara se ta largonin trupin e tij.

Related posts

Rama: Dronët “Bayraktar” shumë shpejt do të bëhen pjesë e Forcave të Armatosura të Shqipërisë

admin6

Deri në dy orë pritje në Merdare

admin

Të paktën 18 të plagosur pas rrëzimit të një autobusi turistik austriak

admin