RTV AHIRETI
Shëndetësi

Vaksina e lisë së majmunit, danezët gati për të përmbushur kërkesën globale

vaksina-e-lise-se-majmunit,-danezet-gati-per-te-permbushur-kerkesen-globale

Si i vetmi laborator që prodhon një vaksinë të miratuar tashmë kundër lisë së majmunëve, kompania daneze Bavarian Nordic thotë se lista e saj e porosive ka nisur të mbushet pasi sëmundja tipike e rrallë ka filluar të përhapet në mbarë botën dhe veçanërisht në Evropë. 

Related posts

Mund të kenë ndikim negativ, perimet që nuk duhet t’i hani shumë shpesh

admin

Lija e majmunëve/ Alimehmeti: Nuk ka raste në Shqipëri, sëmundje me ecuri beninje

admin

Të qarët bën mirë

rezart morina