RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Vazhdon edhe sot gjykimi ndaj Thaçit dhe të tjerëve

vazhdon-edhe-sot-gjykimi-ndaj-thacit-dhe-te-tjereve

Në Dhomat e Specializuara të Kosovës (DHSK) në Hagë sot vazhdon gjykimi i Thaçit dhe të tjerëve.

Sot pritet të vazhdojë dëshminë Frederick Abrahams, nga OJQ-ja ndërkombëtare “Human Rights Watch”, i cili është dëshmitari i ri i ZPS-së në gjykimin e Thaçit dhe të tjerëve. Ky është dëshmitari i 22-të deri më tani.

Ndryshe dje dëshmitari Agim Idrizi e ka përfunduar dëshminë e tij në gjykimin kundër ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës në Gjykatën Speciale të Hagës.

Idrizi në fund të dëshmisë është shprehur i shqetësuar me komentet që ka parë në rrjetet sociale pas dëshmisë së tij një ditë më parë.

Related posts

Kryeministri hungarez kritikon politikën e sanksioneve të BE-së ndaj Rusisë

rezart morina

Macron nuk tërhiqet nga reformat në pensione pavarësisht protestave në Francë

rezart morina

​Varfëria godet Britaninë, 1 milion qytetarë nuk paguajnë dot internetin

rezart morina