RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Vazhdon gjykimi ndaj ish-krerëve të UÇK-së

vazhdon-gjykimi-ndaj-ish-krereve-te-uck-se

Edhe sot do të vazhdojë procesi gjyqësor ndaj ish-krerçve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi.

Trupi gjykues në Hagë do të dalë përpara ish-krerëve të UÇK-së, të cilët po akuzohen për krime lufte në Kosovë.

Akoma nuk është bërë e ditur nëse seanca e sotme do të jetë e hapur apo e mbyllur për publikun.

Related posts

Ministri britanik musliman fal namazin në Xhaminë Al-Aksa të Kudsit

admin

Itali, tre të vdekur dhe mijëra të zhvendosur pas shirave të rrëmbyeshëm në veri të vendit

admin

Patriarku rus Kirill paralajmëron rivalët e Rusisë me “fundin e botës”

admin