RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Vdes 50-vjeçari nga zjarri që kaploi banesën në Gjilan

vdes-50-vjecari-nga-zjarri-qe-kaploi-banesen-ne-gjilan

Një 50-vjeçar është gjetur pa shenja jete në një banesë, e cila ishte përfshirë nga zjarri, në afërsi të Tregut të Gjelbër në Gjilan.

Lajmin për teve1.info e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani, i cili tha se në vendin e ngjarjes janë angazhuar njësitet patrulluese dhe zjarrfikësit.

Hashani ka bërë të ditur se të gjithë banorët e banesave janë evakuuar për çështje të sigurisë.

“Hetuesit rajonalë kanë dalë në vendin e ngjarjes bashkë me prokurorin e shtetit. Nga hetimet e para njoftohet se në banesë eshte gjetur nje person pa shenja jete i gjinisë mashkullore rreth 50 vjeç”, tha Hashani.

Ndërkohë, ai bëri të ditur se prokurori i shtetit ka urdhëruar që trupi i pajetë të dërgohet në IML.

“Hetuesit rajonal janë duke i hetuar rrethanat e këtij rasti të rëndë”, tha ai.

Related posts

1200 emigrantë bllokohen në jug të Siçilisë, rrezikojnë të mbyten në anijet e peshkimit

rezart morina

Cikloni “Ilsa” me shpejtësi 250 km në orë pritet ta godasë Australinë

admin

Bashkëpunëtori i Putinit: SHBA-ja u largua nga Afganistani për ta përgatitur Ukrainën për luftë

admin