RTV AHIRETI
LajmeLajmetRajon dhe Botë

Vdes ish-kryeministri japonez nga plagët e marra

vdes-ish-kryeministri-japonez-nga-plaget-e-marra

Ish-kryeministri japonez, Shinzo Abe, ka vdekur pas plagëve të marra pasi u godit me armë zjarri gjatë një fjalimi të tij.

Kështu raporton Sky News, e cila thotë se Abe vdiq pas plagëve të marra, të cilat ishin shumë të rënda, transmeton lajmi.net.

67-vjeçari mori plagë të rënda në qafë pas goditjes nga predha e lëshuar.

Edhe media nga Japonia, “Japan Times” e ka raportuar dhe konfirmuar vdekjen e Abes.

Related posts

Presidentja Osmani për kërcënimet e Vuçiçit ndaj Kosovës: Do të dalë sërish i dështuar

admin

Irak, Al-Sadr thirrje për mbledhjen e 1 milion nënshkrimeve kundër djegies së Kuranit në Suedi

admin

Përveç Klan Kosovës, MINT-i ua shfuqizon certifikatat edhe pesë bizneseve të tjera

admin